Важливо :: Гроші :: 19 листопада 2021 11:38 , Дмитро Лук'яненко
skmz

ЖК "Європейський" та колишні будівлі СКМЗ: місто витратить 15 мільонів на проекти будівництва та реконструкції

Влада замовляє проектні роботи для реконструкції придбаних будівель СКМЗ та будівництва житлового мікрорайону

Днями в системі електронних закупівель Prozorro пройшла низка аукціонів із закупівлі послуг по проектуванню та коригуванню проектів робіт з будівництва та реконструкції.

Житловий квартал "Європейський"- 5,4 млн

Найкоштовнішим лотом стала "Розробка проєктно - кошторисної документації по об’єкту: "Комплексна забудова житлового мікрорайону "Європейський" з багатоквартирними житловими будинками з вбудовано-прибудинковими приміщеннями у межах вул. Софіївська та вул. Бородіно у місті Краматорськ, Донецької області".

zhitlovyi-kvartal-evropejskij

В технічному завданні на проектування йдеться про 27 га забудови, де буде розміщено 2760 квартир, 1380 паркувальних місць, спортивні, дитячі майданчіки тощо. 

Post вже писав докладно про те, як та у кого виникла ідея цієї забудови, хто має розробляти проекти, фінансувати це, та інші цікаві деталі про мікрорайон "Європейський".

За умовами тендеру, строк виконання оголошеного етапу проектних робіт - 31 грудня поточного року.

В аукціоні прийняли участь 4 компанії. Тендерний комітет оголосив повідомлення про намір укласти договір з ТОВ Проектна компанія АРКОН, яка зголосилася виконати проектні роботи за 5 млн. 432 тис. гривень. При цьому її найближчий конкурент ТОВ "ПРОЕКТ-ТОРГ 2" згодний був виконати роботи на 12 тис. гривень дешевше, але його поропозицію відхилили через те, що "було встановлено невiдповiднiсть умовам, визначеним в тендернiй документацiї". Зокрема через відсутність певних документів. 

ТОВ Проектна компанія АРКОН зареєстрована у Києві громадянкою Ольгою Сахань з міста Селідове, Донецької області. У нашому місті компанія виконувала досить багато підрядів - була проектантом або здійснювала авторській нагляд для багатьох обʼєктів. До переліку увійшли: термосмодернізація шкіл та лікарень, гуртожику для переселенців, реконструкція проспекту Миру, сквер Профспілок. 

Колишня нерухомість СКМЗ - близько 10 млн

Ще одним обʼєктом, до якого вже давно прикута увага суспільства - інженерний корпус заводу СКМЗ (на головному фото).

Нагадаємо, нещодавно місто придбало цю будівлю у власність і згодом планує передати її на потреби Донецького медуніверститету. Нагажаємо також, що ректор медвузу неодноразово казав, що будівля не надто підходить для потреб університету, і взагалі проблема вишу полягає більше у недостатній лікувально-практичній базі, ніж у навчальних площах. Але згодом риторика керівника вузу значно змінилася.

Нагадаємо також, що міська влада має намір реконструювати придбану будівлю СКМЗ за кошти Європейського інвестиційного банку. Щоби на ці кошти можна було претендувати, у міста повинен бути готовий проект реконструкції. І тут зʼясувалось декілька цікавих моментів, на які ми згодом сподіваємося отримати коментарі та пояснення від влади.

По-перше, мова йде не лише про відому усім 9-поверхову будівлю інженерного корпусу СКМЗ, яку добре видно з вокзалу. Насправді це цілий комплекс будівель, за тією ж адресою: вул. Конрада Гампера, 2-В, і туди входять ще 4-поверховий інженерний корпус та будівля санцеху. Проекти реконструкції кожної з цих будівель коштуватимуть 4,7 млн. гривень, 1,5 млн гривень та 1,7 млн.гривень відповідно. Тобто майже 8 мільйонів разом. 

Треба розуміти, що тендери на всі ці три заводські будівлі на Prozorro - формальність. Единий учасник процедур, а отже і переможець по цих трьох лотах - ТОВ «Проектний інститут «Харківський громадянпроект». У коментарях до усіх трьох лотів сказано, що мова йде про коригування проектів, які вже виконані (чи були на них тендери і коли, ми не знайшли в системі жодної інформації). А по-друге, ТОВ «Проектний інститут «Харківський громадянпроект» є володарем авторських прав на ці проекти, отже, за законом роботи може виконувати тільки він і ніхто більше. 

За умовами усіх трьох тендерів, роботи мають бути виконані до 10 грудня поточного року. 

За такою ж процедурою - коригування вже існуючого проекту, на який у компанії є авторські права, був проведений тендер по ще одному обʼєкту колишньої нерухомочсті СКМЗ -  Коригування проєктно-кошторисної документації по об'єкту: "Реконструкція будівлі КЗ "Центр культури та дозвілля ім. Леоніда Бикова Краматорської міської ради" з благоустроєм прилеглої території за адресою: м. Краматорськ, Донецька обл., вул. Шкільна, 9. 3 черга" (коригування). Тут підрядник - краматорська компанія ТОВ "Прогрес-Цивільпроект". Вартість лоту - 1,9 млн гривень

palac-kultury-imeni-bykova

Отже загальна сума, яке місто витратить на всі ці проекти (проект житлового кварталу та проекти реконструкції придбаного у СКМЗ нерухомого майна) становить близько 15 млн. гривень. 

Нагадаємо також, що на безпосереднє придбання колишньої нерухомості СКМЗ (будівлі корпусів, ДК Бикова та спорткомлексу у саду Бернацького) місто витратило більше ніж 70 млн. гривень.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

travmatologiia

За минулорічним тендером у реконструкцію медзакладу вже мали вкласти 24,7 млн. грн

landfillcover

Родина власників однієї з компаній уже була раніше помічена у таких змовах та ремонтуватиме після обстрілів школу у Краматорську

hospital-1 (1) (1)
коментарі