Важливо :: Гроші :: 18 квітня 2023 18:52 , Микола Жалнін
ffu-prodaksn-1

ЗМІ: перевезений до Краматорська завод з виробництва футбольних полів не пропрацював жодного дня

Де зараз завод і його обладнання - невідомо

Підприємство з виготовлення штучних футбольних полів, яке весною 2020 року переїхало до Краматорська, не працювало жодного дня.

Про це йдеться у розслідуванні відомого українського футбольного журналіста Костянтина Андріюка, опублікованого на сайті "FootballHub". 

Нагадаємо, що у травні 2020 року народний депутат України та віце-президент Української асоціації футболу (УАФ) Максим Єфімов написав у своєму Facebook, що в Краматорську починає свою роботу завод з виробництва штучних футбольних полів "ФФУ Продакшн", який переїхав до нашого міста з Києва. 

Засновником заводу є Українська асоціація футболу, якою керує Андрій Павелко. Саме підприємство розмістилося на базі "Краматорського заводу важкого верстатобудування", який належить одному із найближчих соратників Єфімова Сергію Близнюку.

Як заявляв тоді Максим Єфімов, з 2018 по 2020 роки працівники цього підприємства побудували у Києві сучасні міні-майданчики для гри у футбол найвищої якості. Але протягом останнього часу перед переїздом до Краматорська завод працював на мінімум своїх можливостей через “сфальсифіковані звинувачення і замовну травлю в ЗМІ”.

“Я можу змінити ситуацію і маю бажання це зробити”, - писав народний депутат, зазначивши, що після оформлення документів “у найближчому майбутньому” розпочнеться виробництво. 

Журналіст Костянтин Андріюк повідомляє, що Максим Єфімов керував заводом із виготовлення штучних футбольних полів через підконтрольну йому ТОВ "АТОМВІНД-КРАМАТОРСЬК", основним видом діяльності до цього було виробництво електроенергії. Журналіст виявив, що ця фірма не змінювала свого виду діяльності, а без цього, за його словами, взагалі було неможливо вести якусь іншу господарчу діяльність, бухгалтерію чи сплачувати податки.

Через це у Андріюка виникли підстави стверджувати, що завод з виготовлення штучних футбольних полів не працював у Краматорську жодного дня.

Після початку великої війни про долю заводу з виробництва штучного футбольного покриття було вкрай мало інформації, аж до 20 вересня 2022 року, коли УАФ отримала лист від ТОВ "АТОМВІНД-КРАМАТОРСЬК" про пошкодження через пожежу майна "ФФУ Продакшн", яке начебто могло знаходитись на вулиці Конрада Гампера, 2, і ця подія нібито сталася 31 серпня 2022 року.  Після цього виявилося, що обладнання заводу начебто не було застраховане "через відсутність грошових коштів у ТОВ "ФФУ ПРОДАКШН" на вказану операцію”, йдеться у розслідуванні.

Проте, як зазначає Костянтин Андріюк у своєму розслідуванні, у "ФФУ Продакшн" раптом знайшлися гроші на внесення застави у розмірі 19 млн 760 тис для керівника УАФ Андрія Павелка і його заступника Юрія Запісоцького, щоб ті могли уникнути перебування у СІЗО після обрання запобіжного заходу у кримінальному провадженні, яке стосується можливого розкрадання коштів під час будівництва заводу з виготовлення штучних полів у Києві (йдеться про 7,8 млн доларів).

25 грудня 2022 року стало відомо про обстріл росіянами промислового майданчика "Краматорського заводу важкого верстатування". Але коли поліцейські обстежували цехи та приміщення, обладнання заводу з виробництва штучного покриття там не було, повідомив журналіст.

24 січня 2023 року на великій зустрічі з журналістами керівник УАФ Андрій Павелко розповів, що нічого не знає про долю заводу, заявивши, що за все має відзвітуватися ТОВ "АТОМВІНД-КРАМАТОРСЬК".

"Скільки полів було виготовлено? Ми передали цей завод в користування компанії з Краматорська. Нехай вона відповість. Завод належить УАФ. Компанія експлуатує, перед нами звітує, а ми звітуємо перед аудиторами. Все буде", – відповів Павелко.

Нині саме підприємство "Краматорський завод важкого верстатування", на якому могло розміщуватися майно "ФФУ Продакшн", базується на Закарпатті, куди релокувалося через активну фазу бойових дій на Донеччині.  

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

maksim-efimov

За час свого існування фонд змінював назву тричі, що збігалося з переламними моментами у кар’єрі його засновника

aleksandr-kovalev-maksim-efimov

Як змінилась фінансово-промислова група колишнього нардепа, які компанії до неї входять та що приносить найбільші прибутки

vitryak (1)

Вітряний комплекс частково межуватиме з природно-заповідним фондом, що, на думку експертів, створить загрозу для його існування

коментарі