Важливо :: 30 жовтня 2018 16:51 , Дмитро Лук'яненко
subsidii-v-ukraine-rect-84332fee67da21db4b9b4e0f458bb933

Змінено умови надання житлових субсидій

Управління праці та соціального захисту повідмляє прзміни у порядку призначення житлових субсидій, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 841 від 17.10.2018 року

 

З 1 жовтня 2018 року внесено наступні зміни:

1. При розрахунку житлової субсидії враховуються грошові перекази із-за кордону.

2. Не враховуються до сукупного доходу спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби та сплачені аліменти (за умови документального підтвердження фактичної сплати).

3. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

4. Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

- громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально, Тоді субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах;

- безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення;

- безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості та проходження в цей період навчання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

5. Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — фактично отримані доходи;

за кожний місяць, у якому відсутні доходи, — дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

6. У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), субсидію вправі призначити комісія з питань призначення житлових субсидій.

Отримати субсидію на понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

7. Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу отримувач субсидії має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

8. Субсидія не призначається, якщо член домогосподарства, або особа із складу його сім’ї має заборгованість по сплаті аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою лікаря). Такі відомості надаватимуться Мінюстом із Єдиного реєстру боржників.

Зауважуємо на необхідності внесення до бланків заяви про призначення житлової субсидії та декларації всіх відомостей, заповнення яких вимагають бланки, оскільки у разі внесення необхідних відомостей не в повному обсязі бланки вважаються не поданими.

Якщо субсидію на неопалювальний період 2018 року було призначено (в тому числі і у розмірі «0» грн.), то її розмір на опалювальний сезон 2018-2019 років управління соціального захисту населення розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Тим сім’ям, яким в призначенні субсидії на неопалювальний період було відмовлено, для призначення субсидії на опалювальний період 2018-2019 років з урахуванням нових вимог нормативних документів необхідно надати управлінню нові заяву та декларацію. Для призначення субсидії з початку опалювального сезону заяву з декларацією необхідно надати до 16 грудня 2018 року.

Консультації по питаннях призначення житлової субсидії можна отримати за телефоном 0955979103.

УПСЗН

Інші статті на цю тему

grivni-1000-griven

Найбільше краматорці винні теплопостачальникам

pribirannya-snigu-kramatorsk

Водіїв просять не залишати автівки на узбіччях доріг, що не заважали прибирати сніг

14-sichnya-kramatorsk

А ще гривня подешевшала у відношенні до долара, євро і злотого

коментарі