Важливо :: Життя громади :: 21 липня 2023 12:20 , Краматорск Пост
bogdana

ЗСУ взяли на озброєння САУ «Богдана», співрозробником якої є Краматорський завод

Гаубицю, що є спільною розробкою КЗВВ і компанії "Українська бронетехніка"прийняли на озброєння без додаткових державних випробувань "за спрощеною процедурою».

ЗСУ взяли на озброєння самохідну артилерійську установку (САУ) 2С22 "Богдана" вітчизняного виробництва. Про це на запит Суспільного повідомили у Міністерстві оборони України.

"Повідомляємо, що українська самохідна артилерійська установка "Богдана" перебуває на озброєнні Збройних Сил України", — йдеться у листі-відповіді оборонного відомства. Інформацію, щодо кількості машин та вартості виробництва в умовах воєнного стану Міноборони не оприлюднює.

Як розповів Суспільному редактор порталу "Мілітарний" Тарас Чмут, до 24-го лютого "Богдана", яка існувала у єдиному експериментальному варіанті, не пройшла державні випробування. За результатами польових стрільб до української гаубиці були зауваження.

"По цьому зразку (попередня передсерійна версія машини – ред.) під час випробовувань було виявлено купа недоліків, проблем і зауважень.

Перше – це шасі КрАЗа. Абсолютно ненадійна платформа, крива, груба, постійно ламається і не задовільняє запиту військових.

Друге – це надійність самої арт-частини, механізм запирання ствола, якість виготовлення, постійні клини, відсутність автомата заряджання, точність роботи. Я читав звіт за підсумками проведення одного з етапів випробовування на одному з наших полігонів і там військові були дуже критично незадоволені", – сказав Чмут.

Кілька джерел Суспільного у сфері оборонного виробництва підтвердили, що "Богдану" прийняли на озброєння без повторних державних випробувань "за спрощеною процедурою».

Раніше САУ "Богдана" брала участь у бойових діях, хоча не перебувала на озброєнні. Вперше після початку повномасштабного вторгнення, у травні 2022-го, бойову роботу машини продемонстрував на своїй сторінці у Facebook колишній народний депутат Сергій Пашинськийі повідомив, що передав її військовим. У липні того ж року, про те, що українська САУ допомагала звільняти острів Зміїний повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

У січні міністр оборони Олексій Резніков анонсував серійний запуск оновлених українських машин.

19 липня на запитання кореспондента Суспільного про перспективи для української САУ Резніков відповів: "Давайте подивимось, як вона пройде випробування на полі бою. Ми з вами маємо мати нашу власну українську зброю. Це запорука того, що ми будемо потужним східним щитом не тільки для НАТО, а й для Європи, для цивілізованого світу", — сказав очільник Міноборони.

Довідка POST

САУ "Богдана" - спільна розробка Краматорського заводу важкого верстатобудування і компанії "Українська бронетехніка", перша українська система озброєння стандарту НАТО. Саме ця установка відіграла критичну роль у звільнені острова Зміїний у червні 2022 року.

Видання Defense express також повідомляє, що оновлена САУ "Богдана" може отримати одразу три типи шасі - від MAN, від КРАЗ з формулою 6х6 та шасі від Tatra із формулою 8х8 із використанням бронекабіни від "Української бронетехніки".

За заявленими показниками, маса оновленої САУ 2С22 "Богдана" мала складати 28 тонн, возимий боєкомплект – до 20 снарядів при темпі стрільби до 5 пострілів на хвилину.

Екіпаж САУ – 5 осіб, установка також мала отримати комп’ютеризовану систему автоматичного наведення та супроводження цілі, та адаптовану систему швидкого розгортання для стрільби на всіх типах місцевості.

Головгне фото: Нікіта Галка/СуспільнеАртилеристи 1-шої окремої бригади спецпризначення ведуть вогонь з української САУ "Богдана". 

коментарі