Важливо :: Життя громади :: 24 червня 2022 16:08 , Краматорск Пост
obstril-kramatorska-5-travnya

З'явилася карта, на якій показано усі руйнування від обстрілів у Краматорську

Активісти запевняють, що мапа не зашкодить безпеці і не грає на руку ворогові

В Україну запустили “Карту Руйнувань”, яка дозволяє фіксувати наслідки російського вторгнення в нашу державу. На цій карті показано руйнування від обстрілів у Краматорську.

Інструмент створили аналітики громадської організації “Антикорупційний штаб” - вони з перших днів великої війни вносять світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об'єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Такі фото Штаб знаходить і додає вланоруч із зазначенням точної адреси та координат. 

Для переходу на мапу натисніть на картинку:

test

“На нашій мапі вже півтори тисячі зруйнованих об'єктів. На сайті встановлений лічильник — і він жодного дня не зупинявся. Кількість об'єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади. Наша мапа унікальна: на відміну від інших подібних ресурсів, вона містить фото споруди до “денацифікації”, — розповів голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

В організації кажуть, що створили Карту руйнувань, аби допомогти відбудувати Україну. Перший крок у цьому процесі — зафіксувати руйнації. І лише потім — оцінити збитки і залучити кошти для відновлення.

У довгостроковій перспективі світлини з мапи будуть використані у Гаазі як доказ військових злочинів Росії в Україні. Окрім того, після закінчення війни Карта Руйнувань продовжить життя і буде об‘єднана із Картою Ремонтів. Це один із проєктів "Антикорупційного штабу", де аналітики відслідковують рух бюджетних коштів і викривають зловживання на ремонтах. 

В Штабі запевняють, що мапа не зашкодить безпеці і не грає на руку ворогові - її презентували публічно після того, як не отримали зауважень від Міністерства оборони України.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

gazovyky6

Як це - не залишати місто навіть коли небезпека стоїть біля його воріт

boevaya-mashina-kozak-2

Половина коштів пішла на запити військових, половина - на облаштування укриттів

dtek-elektroenergiya

В ніч проти 22 березня російські війська масовано обстріляли енергетичну інфраструктуру України. Це призвело до руйнувань обʼєктів енергетики і відключень світла.

коментарі