Важливо :: Життя громади :: 26 травня 2023 19:23 , Олексій Ладика
sxody-lift

З'явилися чутки про майбутній запуск ліфтів у Краматорську: що кажуть у міській адміністрації

Ліфти у місті не працюють більше року

У Краматорську з самого початку повномасштабного російського вторгнення не працюють ліфти у багатоповерхівках - таке рішення тоді ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). 

Тоді це пояснювалося загрозою російських обстрілів, під час яких ліфти - додаткова небезпека для мешканців, які можуть або там застрягти внаслідок відключення електрики, або і загинути, якщо ракета, не дай Бог, влучить у будинок. Потім додалися блекаути та інші проблеми з електрикою через масові російські обстріли об'єктів інфраструктури.

Зараз блекаутів вже немає, але загроза російських обстрілів нікуди не ділася і окупанти продовжують гатити ракетами по Краматорську. Але і виник запит з боку мешканців на відновлення роботи ліфтів. Якщо у перші місяці російського вторгнення Краматорськ залишили три чверті населення, то потім багато з них повернулися і зараз, за різними оцінками, у місті проживає 80-90 тисяч людей. Більшість з них - пенсіонери, літні люди, які через вік і низьку соціальну мобільність нікуди не виїхали. Очевидно, що для таких людей щоразу після відвідин лікарні, ринку чи прогулянки долати сходи, піднімаючись на 4-й, 5-й, а для когось 8-й чи 9-й поверхи - це важко.

Тому у мікрорайонних та будинкових Телеграм- і Вайбер-чатах тема відновлення роботи ліфтів час від часу обговорюється. Також іноді люди пишуть про це у коментарях до дописів міського очільника Олександра Гончаренка у Фейсбуці, а хтось і телефонує до Контакт-центру з питанням: "Коли включать ліфти?".

У деяких будинках - ОСББ - ліфти відновили роботу. Kramatorsk Post також відомо про випадки, коли ліфт вмикали на деякий час за окрему плату - коли мешканці верхніх поверхів виїжджали і їм потрібно було спустити речі або коли потрібно було евакуювати хвору літню людину, яка не могла самостійно рухатися. 

Останнім часом у Телеграм- і Вайбер-чатах, а також серед керівників ОСББ, все частіше лунає інформація про те, що у Краматорську начебто планують відновити роботу ліфтів у багатоповерхівках, а начебто вже є відповідне рішення комісії ТЕБ і НС.

З цим питанням Kramatorsk Post звернувся до начальника Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігоря Єськова. Ось, що він відповів:

"Щоб ліфт працював стабільно в мирний час, їх обслуговувала організація, якої зараз немає в місті з причин зупинки ліфтів. Вона може повернутись з економічного обґрунтування для своїх працівників, тобто - це повинні працювати всі ліфти. А щоб їх запустити - необхідно зробити щорічне обстеження комісії, щоб отримати висновок, що ліфт придатний для використання. Це гроші. 

Щоб сплачувати організації за обслуговування ліфту щомісячно, необхідно виділяти на це з комунальних платежів приблизно 25%. А на сьогодні, вони становлять ~ 33%. Тобто, 90% від існуючих зборів платежів необхідно витрачати на обслуговування ліфтів. Це перекреслити міжсезонне підготовлення до опалювального сезону, прибирання території і т. д. 

Я чув, що десь ОСББ запускали ліфти, але я не знаю, що в них там з грошима. 

Так, є бажання їх запустити, бо всі розуміють незручність ситуації, особливо враховуючи, що багато літніх людей зараз в місті. Але треба економічне обґрунтування, оскільки ситуація з ліфтами - це особиста ситуація мешканців цих будинків. 

Я живу на 5-му поверсі, в мене немає й не було ліфту ніколи. Сусідки - бабусі. Живуть все життя так, ніхто про ліфт і не говорить. Як і про сміттєпроводи. 

Проблеми не бачу, є - ситуація. Ми міркуємо, як зробити так, щоб ліфти працювали, але строків я поки не знаю, коли ця ситуація зміниться, оскільки я вище зазначив економічне підґрунтя їх запуску".

Інші статті на цю тему

lift-ne-rabotaet
lift-zasidannya

Місто готове допомогти із запуском, але за це має хтось платити

lift

У міській раді розповіли про складнощі процесу відновлення роботи ліфтів

коментарі